Sivrisineklerden Korunmak İçin 3 Etkili Yöntem

Havalar ısındı, doğa uyandı derken güneş daha da sıcak yüzünü gösterdi. Ve o ses geri geldi: Vızzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz! Yüzyıllardır süregelen bu kan davasını bitirmenin de sizce artık vakti gelmedi mi? Üstelik doğal yollarla! İşte sivrisineklerden kurtulmanın yoları! Hem de en doğalından…

sivrisineklerden kurtulmanın yolları

Yaz aylarıyla beraber börtü böceklerin de sesi daha fazla çıkmaya başladı. Ama bir tanesinin sesi var ki, o sesi duyduğumuz anda tüylerimiz diken diken oluyor. Evet, sivrisinek mevsimi de geldi ne yazık ki… Gece uykularınız bittiyse, elinizde terlik, yastık, gazete gibi eşyalarla gözlerinizi ovuşturarak perdeleri sallıyor, duvarlara dikkat kesiliyor ve dünyanın en sinir bozucu o sesinin sahibini arıyorsanız, ya bir kapıyı ya da camı açık unuttunuz demektir. Unutkanlık herkesin başına gelebilir, ancak sivrisineklerin aynı zamanda mikrop taşıdıklarını da unutmamak ve acilen tedbir almak gerekiyor. Kimya endüstrisi buna pek çok çözüm sunuyor elbette; vücuda sürülen losyonlardan evlerde kullanılan ilaçlara kadar… Her ne kadar görünürde bir zararı olmasa da bu ilaçların insan sağlığına uzun vadede zararı olduğunu bilmelisiniz. Üstelik hiçbir günahı olmayan ve toprakta yaşayan diğer canlıların da bu ilaçları kullanarak hayatına kast ediyorsunuz. Oysa başka doğal yollar da var. İşte yaz aylarında sivrisineklerden kurtulmanın yolları!

İlginizi Çekebilir !  PVC Pimapen Nedir? PVC Pimapen Özellikleri

Sineklik Takın!

Eminiz daha önce bu yöntem aklınıza geldi, siz de “bu yaz kesin sineklik taktıracağım” diyenlerdeniz. Hala geç değil. Bir an önce sineklik taktırmalı ve yaz aylarını uykunuz bölünmeden ve vücudunuzda küçük kırmızı noktalar oluşmadan geçirmelisiniz. Böylece kapı ve pencereleri açık unutmanız da bir dert olmaktan çıkacak.

Giysi Rengine Dikkat!

Size sivrisineklerin açık renk giysilere pek de gelmediğini söylesek… Biz bilimin yalancısıyız. Bilim, sivrisineklerin koyu renk kıyafetlere daha çok geldiğini söylüyor. Sivrisinekler de akıllandı, kendilerini belli etmemek için açık renkleri tercih etmiyorlar.

Taze Fesleğen Kokusu

“Doğada her şeyin çaresi var” diye boşuna demiyorlar. Taze fesleğen doğal bir sineksavar! Evinizin belli bölgelerine saksıda fesleğen yerleştirin. Böylece hem eviniz mis gibi fesleğen koksun hem de sivrisinekler kapı ve pencerelerinize yanaşamasın. Aynı etkiyi karanfil ve ada çayıyla da sağlayabilirsiniz.

 

Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>