Sineklik Temizlemenin En İyi Yolları

sineklik temizlemenin yolları

Yaz aylarında evlerin en önemli ihtiyaçlardan biri sineklikler. Hala evinin pencerelerine sineklik taktırmayan varsa sivrisinekler akına geçmeden önce bu önemli adımı atmalarında fayda var. Böylelikle, sıcak aylarda pencerelerin kapaması zorunluluğu ortadan kalkar. Ancak dışarının tüm kirini üzerine toplayan sineklikleri temiz tutmak hijyeni sağlamak adında önem taşıyor. İşte, sineklik temizlemenin en iyi yolları!

Yaz aylarının kaçınılmaz gerçeklerinden bir sivrisinekler… Onlardan korunmanın en etkili yolu ise pencerelere sineklik taktırmak… Ancak sineklikleri temiz tutmak da bir o kadar önemli. Peki, hem evleri temiz tutmak hem de ürünlere zarar vermeden sineklikleri nasıl temizleyebilirsiniz?

Sineklikleri temizlerken öncelikle ince gözeneklerine zarar vermemeye çalışmak gerekiyor. Sineklik modelleri arasında menteşeli, storlu ve katlamalı gibi modeller bulunuyor. Yaygın olarak kullanılan bu modellerin zarar görmemesi için temizlerken dikkatli olmak önemli.

İlginizi Çekebilir !  Sineklik Nedir ? Nerelerde Kullanılır ?

Sineklik Temizlemenin Püf Noktaları

 

  • Sinekliklerin ağırlıklı olarak fiberglas malzemeden üretildiğini unutmayı ve fırçayla temizlemeyin. Fırçalar, gözeneklerinin açılmasına ve sinekliğin işlevini yitirmesine neden oluyor.
  • Menteşelerinden çıkabilecek modelleri tercih ederseniz temizliğini de daha pratik bir şekilde sağlayabilirsiniz. Böylelikle, yıkayarak temizlemeniz mümkün olur.
  • Pileli ya da stor sineklik modellerini tercih ettiyseniz, temizliğini yumuşak ve nemli bir bezle sağlamanız en doğrusu olur. Silme işlemi sırasında sineklik tülüne bastırmayın.
  • Kullanacağınız temizlik malzemelerinizi de iyi seçmelisiniz. Asitli ve sert deterjanlar kullanmayın.

 

Son olarak, sinekliklerinizi yıkayarak temizlediyseniz yerlerine takmadan ya da katlamadan önce çok iyi kuruduklarından emin olur. Bir bezle kurulamayı ihmal etmeyin.

 

Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>