PVC Pimapen Nedir? PVC Pimapen Özellikleri

Yeni nesil bina sistemlerinde artık ahşap kapı pencere doğraması görmek zor… Ahşap malzeme yerini çoktan PVC malzemeye bıraktı. Peki, PVC Pimapen nedir? PVC Pimapen’in özellikleri nelerdir ve ne gibi kullanım avantajları vardır? İşte cevapları…

PVC Pimapen Nedir

Bugün oldukça geniş bir kullanımı var PVC’nin. Yani Polivinil Klorür’ün… Bir tür plastik diyebiliriz. Kimya endüstrisinin en değerli ürünlerinden biri aynı zamanda. Bugün yapı sektöründe tüm dünyada PVC bir şekilde kullanılıyor. Çünkü hem uzun yıllar kullanılabiliyor, hem maliyetsiz hem de montajı çok kolay. Tüm bunlar PVC Pimapen’in özellikle kapı ve pencerelerde tercih edilmesine neden oluyor. Kullanım alanları arasında kapı ve pencere profilleri, vinil cephe kaplamaları, boru ve tesisat malzemeleri, elektrik kabloları, döşeme ve hobi malzemelerini sayabiliriz. Elbette en gözümüzün önünde olan ve herkesin evinde kullanılan şekli kapı ve pencereler…

Neden PVC Pimapen Kullanmalıyım

Neden PVC Pimapen Kullanmalıyım?

Özellikle evlerin kapı ve pencere doğramalarında PVC Pimapen kullanılması için pek çok önemli gerekçe sıralamak mümkün. İlk olarak maliyet devreye giriyor. PVC Pimapen diğer pek çok ürüne göre çok daha ucuz. Bakımının kolay olması da ürünleri uzun ömürlü hale getiriyor ve bu da bir maliyet avantajı sağlıyor. Maliyet konusuna yalnızca ürünün ucuz olması açısından bakmamak gerek. Bu ürünler ciddi bir ısı yalıtımı da sağlıyor. Dışarının soğuğunu ve sıcağını ciddi oranda kesen PVC Pimapen kapı ve pencereler sayesinde kış aylarında ısınmak için kullanılan enerjiden de tasarruf edilebiliyor. Daha sessiz ve sakin ortamlarda yaşamak için de bu sistemleri tercih edebilirsiniz. Çünkü ses yalıtım sağlamak için en doğru tercih yine PVC Pimapen oluyor. Böyle bir tercih yaparak çevre için duyarlı bir adım atmış olacağınızı da hatırlatalım. PVC ürünler geri dönüştürülebilir ürünler olduklarından doğayla da dostlar.

İlginizi Çekebilir !  PVC(Pimapen Pencere) Kanat Ayarlarının Yapılması

PVC Pimapen’in Özellikleri

PVC Pimapen seçiminizi yaparken bazı temel özellikleri gözetmeniz gerekiyor. Bu özellikleri şöyle sıralayabiliriz:

  • Kaliteli doğrama önemli. Bu nedenle, hizmet alacağınız firmanın kalite belgelerini mutlaka sorgulamasınız.
  • Odacık sayısı ısı yalıtımı ve ses yalıtımını sağlamak adına önemli, odacık sayısı arttıkça ısı ve ses yalıtımı da artıyor.
  • İçerisinde mutlaka destek sacı bulunmalı.
  • Menteşelerin bağlandığı kısımda çelik destek olmalı.
  • PVC pencerede üç farklı conta olmalı.

Sık Sorulan Sorular

PVC Pimapen hem çok tercih edilen hem de belli başlı noktalarda kafaları karıştıran bir ürün. Bundan dolayı bazı soruların yanıtlarını doğru vermek ve kullanıcıları doğru yönlendirmek önem kazanıyor.

PVC Pimapen’in garanti süresi nedir?

Ürünlerin garanti süresi ve kapsamı hakkında en doğru bilgiyi firmamızı arayarak alabilirsiniz. Garanti kapsamında olabilmesi için montajının firma tarafından yapılması gerektiğini unutmayın.

PVC sistemler insan sağlığına zararlı mıdır?

Değildir, aksine bu sistemler çevreye duyarlı ve geri dönüştürülebilir sistemledir. Herhangi bir gaz salınımı yapmayan bu ürünlerde boya ve vernik gibi kimyasallar kullanılmıyor.

PVC Penceremde conta seçimini nasıl yapmalıyım?

PVC pencerelerde iki tür conta kullanılıyor. Birincisi EPDM kauçuk conta ki en iyi kalıcı deformasyon değerine sahip malzeme olarak kabul ediliyor. İkincisi ise TPE gri conta… Halk arasında direkt olarak gri conta şeklinde anılıyor. Kauçuk contanın daha uzun ömürlü olduğunun altını çizmekte fayda var.

PVC kapı ve pencerelerimi nasıl temizlemeliyim?

PVC kapı ve pencerelerinizi temizlerken sıvı deterjanları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak sert kimyasallar içerin çamaşır suyu, tuz ruhu gibi ürünlerden ve ürünü çizebilecek toz deterjan ürünlerinden uzak durmanızda fayda var.

Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>