Pvc Pencere Yalıtımı

Günümüzde iklim değişiklikleri ve küresel ısınma, her geçen gün dünyamızı daha da çok tehdit etmektedir. Enerji kaynaklarını daha verimli ve tasarruflu kullanmak da, bunun bir gereği olarak öne çıkmıştır. Kış aylarında ısınma amacıyla doğalgaz ve kombi çok tercih edilmektedir. Yazın ise serinlemek amacıyla kullanılan klima, yine en fazla enerji tüketen ısıtma-soğutma araçlarındandır. Kullanılan bu enerjileri en düşük seviyelere indirgeyebilmek için, yalıtım ve tasarruflar yapılabilir. Hem de böylelikle, maliyetler de ciddi derecede düşürülebilir.

 Yalıtımla Isı Tasarrufunun Sağlanması

 Binalarda yapılacak ısı tasarrufunun önemi büyüktür. Yapılan araştırmalara göre, binalardaki ısı kaybı oranının % 28’i sadece pencerelerden oluşmaktadır. Bu da; ısı yalıtımında, pencerelere odaklanmanın önemini açıkça ortaya koyar. Pencereler, kolaylıkla yalıtım ve tasarruf sağlanabilecek en önemli alan konumundadır. Pencerelerden Yalıtımla Isı Tasarrufu Nasıl Sağlanır?

 Pencerelerde kullanılabilecek güvenilir bir yalıtım sistemi olarak, pvc pencere sistemleri öne çıkmaktadır. Pvc pencere yalıtımı ile kolaylıkla ısı yalıtımı yapabilir ve ısı tasarrufu sağlayabilirsiniz. PVC, minimum derecede ısı kayıplarının görüldüğü bir malzemedir. Doğru cam kullanıldığı takdirde, tasarruf oranı daha da arttırılabilir. Hem Isı, Hem de Ses Yalıtımı İçin PVC Kullanımı

 Hem ısı kaybını, hem de gürültüyü önleyecek bir yalıtım için; pimapen pencere yalıtımı optimum çözümdür. Uzman kişilerce montajı yapılan, doğru cam ve profil kullanılan bir pencerede %50’ye kadar tasarruf sağlanabilmektedir. Bunun için, keşif ve ön tespitler yapılmalıdır. Keşif sırasında; coğrafi konum, rüzgâr yükü, yağmur miktarı gibi olgular hesaplanarak tüm dış faktörler değerlendirilir. Pencerenin konumlanmasına göre, yalıtım elemanlarının değerlendirilmesi de keşifin önemli hususlarındandır. Bu tespitlerin sonucunda mevsimlere nazaran oluşacak hava kaçağı da önlenebilmiş olacaktır. Ayrıca yine ses yalıtımı da, ses kaynaklarının yakınlığına göre hesaplanarak ayarlanmalıdır.

İlginizi Çekebilir !  Panjur Tamirini Ustasına Bırakın

Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>