Otomatik Kepenk Sistemi Nedir? Ne İşe Yarar?

Hem evlerde hem de özellikle mağazalarda çok tercih edilen bir sistem, otomatik kepenk sistemi. Çünkü güvenliği sağlıyor ve dekoratif duruyor. Sağladığı avantajlar bu ikisiyle de sınırlı değil. Otomatik kepenk sistemi nedir, ne gibi avantajlar sunar diye merak ediyorsanız, cevaplarını bu yazıda bulabilirsiniz.

İş yerinde, özellikle de mağazalarda ve evlerin pencerelerinde karşımıza çıkan otomatik kepenk sistemleri pek çok açıdan avantajlı. Hem güvenliği arttırıyor hem de dekoratif bir görünüm sağlıyor ancak bununla birlikte otomatik kepenklerin başka özellikleri ve avantajları da var.

Otomatik Kepenk Sistemi Nedir Ne İşe Yarar

Otomatik Kepenk Sistemlerinin Avantajları

Otomatik kepenklerin eski tip kepenklere göre en önemli farkı ve tabi avantajı da açıp kapatırken efor sarf etmek zorunda kalmamak. Uzaktan kumandalı sistemle çalışan bu kepenkler belli bir mesafeden açılıp kapanabiliyor ve bu da kullanıcı için rahatlık anlamına geliyor. Aynı zamanda özellikle evlerde dekoratif bir görünüm sağlamaları adına da bu sistemler tercih ediliyor.

Her türlü mimari tarza, doku ve renge uyum sağlayabilir şekilde üretilebilen otomatik kepenkler evlerin dışarıdan görünümüne de estetik kazandırıyor. Otomatik kepenk sistemlerinin gerek evlerde gerek mağazalarda tercih edilmelerinin pek çok sebebi var. O sebepler neler derseniz;

  • Özellikle kadınlar için otomatik kepenkler evlerde bir mutluluk kaynağı oluyor. Uzun süreli seyahatlerde evi kapatıp rahatlıkla gidilebiliyor çünkü otomatik kepenkler dışarının kirini ve tozunu eve sokmuyor.
  • Mağazalarda güvenlik açısından da önemli bir role sahipler. Hırsızlara karşı caydırıcı bir etkisi olduğu söylenebilir. Açılması son derece zor olduğundan ve gürültü çıkardığından hırsızlık olaylarına karşı otomatik kepenk sistemleri aynı zamanda bir güvenlik sistemi görevi de üstleniyor.
  • Farklı tarz ve modellerde üretilebilir olması da bu sistemlerin bir başka avantajı olarak karşımıza çıkıyor. Bu sayede her mimari tarza ve renge uyum sağlanabiliyor.
  • Üretildikleri malzemeler ve üretim teknikleri bakımından uzun ömürlü sistemler olduğunu da hatırlatalım. Böylece daha maliyetsiz olduklarını da söyleyebiliriz.

Otomatik Kepenk Sistemlerinin Kullanım Alanları

Yeni nesil kepenk sistemleri olarak da tanımlayabileceğimiz otomatik kepenklerin evlerde ve mağazalarda kullanıldığını söylemiştik. Bunun yanı sıra özellikle küçük esnaf bu sistemleri artık daha çok tercih eder oldu. Caddede göz önünde olan elektronik marketler, kuyumcular güvenlik amaçlı olarak bu sistemleri kullanıyor. Depo ve evlerin garajları, sitelerin kapalı otoparkları da kullanım alanları arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir !  Otomatik Kepenk Sistemleri İmalatı ve Montajı

Otomatik Kepenk Çeşitleri

Otomatik kepenklerin üç farklı çeşidi bulunuyor: Galvanizli çelik, pencereli ekstrüzyon alüminyum, poliüretan dolgulu galvanizli. Galvanizli çelik kepenkler hem güvenli hem de estetik yapısıyla en çok tercih edilen çeşit olarak karşımız çıkıyor. Otomatik galvanizli çelik kepenkler birbirine bağlı lamellerden oluşuyor ve güçlü yapısıyla dışarının bütün olumsuz yanlarından mekanları koruyor. Öte yandan rahat temizlenebilme özelliğiyle de tercih ediliyor. Pencereli ekstrüzyon alüminyum kepenkler uzun ömürlü olma özellikleriyle dikkat çekiyorlar. Poliüretan dolgulu galvanizli çelik kepenkler ise iç kısmındaki dolguyla dış etkenlere karşı oldukça dayanıklı. Aynı zamanda dekoratif özellikleriyle de tercih ediliyor.

Otomatik Kepenk Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Otomatik kepenklerin fiyatları, kullanılacakları alana ve tercih edilen türe göre değişiklik gösteriyor. Bu nedenle öncelikle ihtiyacınızı, beklentinizi ve kullanacağınız alanları belirlemeli ve daha sonra sizin için en uygun fiyatı almak adına firmamızla iletişime geçmelisiniz.

Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>