Motorlu Panjur Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gerek güvenlik nedeniyle gerekse kullanım pratikliğiyle bu çok fazla tercih edilen sistemlerden biri motorlu panjurlar. Isı ve ses yalıtım sağlama gibi özelliklerinin yanında avantaj sağlayan farklı pek çok özellikleri bulunuyor. Motorlu panjur alırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında ise ihtiyaçlarınızı gerçekten karşılayıp karşılayamadığı oluyor.

motorlu panjur alırken dikkat edilmesi gerekenler

Bugün evlerde ve dükkanlarda sıklıkla karşımıza çıkan bir sistem motorlu panjurlar. Evlerde tercih edilmesinin başlıca sebebi güneş ışığından korunmak ve bunun yanında ses ve ısı yalıtımı sağlamak. Bu sayede özellikle kış aylarında ısınma adına ciddi anlamda tasarruf sağlanabiliyor. Dükkanlarda ise hırsızlık olaylarına karşı caydırıcı bir niteliğe sahip olduğundan güvenlik unsuru olarak motorlu panjurlar daha çok tercih ediliyor. Peki, bunların dışında motorlu panjurlar neden gereklidir diye soracak olursanız, şu cevapları verebiliriz:

  • Motorlu olmaları efor sarf etmeden açıp kapama sağlıyor bu da pratik bir kullanım demek. Motorlar malzemenin ağırlığına göre tercih ediliyor.
  • Kumandalı olmaları avantaj sağlıyor. Bu sayede bulunulan yerden açma kapama işlemi gerçekleştirilebiliyor. Bu sayede zamandan da kazanmak mümkün oluyor.
  • Sağlam yapıları ve tasarım özellikleri sayesinde motorlu panjurlar dışarıdaki tozu ve kiri de içeri sokmuyorlar. Ayrıca doğal afetlere karşı da dayanıklılar.

Motorlu Panjurken Bunlara Dikkat!

Motorlu panjur satın alırken bazı özelliklere sahip olup olmadıklarına muhakkak bakmalısınız. Öncelikle sizin ihtiyacınızı karşılamalı ve kullanacağınız mekanla uyumlu olmalı. Bunun dışında;

  • Motorlu panjuru seçmeden önce satın alacağınız firmayı iyi seçmelisiniz. Bu sayede fiyat performans dengesini korumu ve avantajlı bir alışveriş yapmış olursunuz.
  • Dayanıklı malzemelerden üretilmiş olmasını önemsemelisiniz, böylece çok aha uzun süre kullanabilirsiniz.
  • Aldığınız motorlu panjurun garantisi olup olmadığını mutlaka sorun. Motorunda bir problem yaşarsanız garanti kapsamında panjurunuzu yenileyebilmelisiniz.
  • Satın aldığınız firmanın montaj ve tamir yapması da önemli. Yani satış sonrası teknik servis hizmetinden faydalanabileceğiniz bir firmadan motorlu panjurunuzu satın almanız sizin yararınıza olur.
İlginizi Çekebilir !  Otomatik Kepenk Sistemi Nedir? Ne İşe Yarar?

Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>