Isı Yalıtımı İçin Pvc Doğrama

 Pvc doğramalar, iyi bir ısı yalıtımına sahip olmaları nedeniyle kapı ve pencerelerde tercih ediliyorlar. Alüminyum ve ahşap doğramalara göre farklı ve avantajlı özelliklere sahip pvc doğrama nedir? nasıl yapılır diye sorulabilir. Piyasada pvc doğrama üretimi ve montajı yapan birçok firma bulunuyor. En kaliteli ve uzun ömürlü doğramayı seçmek için 9 önemli faktörü göz önünde bulundurmak gerekiyor.

  Bu faktörler; pvc profili, destek sacı, conta, bağlantı elemanları, aksesuarlar, montaj malzemeleri, cam, ekstra işler ve işçiliktir.

 Pvc Profili

 Pvc doğramanın kalitesini gösteren kullanılan profilin özellikleridir. Kalite standartlarına uygun, kullanımı ve tatbiki kolay, çevre şartlarına uyumlu profillerin kullanımı önemlidir. Coğrafi ve oturum koşulları göz önüne alınarak tasarlanmış profiller hem yüksek performans hem de yalıtım sağlarlar. Bu konuda tercih edeceğiniz firmanın kullandığı modelleri ve referansları göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

 Destek Sacı

 Pvc doğramanızın deforme olmaması, montajının kolay yapılması ve darbelere karşı mukavemetli olması için destek sacı önemlidir. Profilinizle uyumlu ve onu tamamlayan tek parça destek sacının kullanılması gerekiyor. Hala geçerliliğini koruduğu için metal sacların kullanımı devam etmektedir.

 Profili Tamamlayan Ekipmanlar

 Conta, bağlantı elemanları, aksesuarlar ve montaj malzemeleri pvc doğramasının kalitesini gösterirler. Kullanılan bu aparatların kaliteli olmaları ürünün uzun ömürlü ve kullanışlı olmasını sağlar. Çevre ve iklim şartlarına uygun malzemelerin kullanımı verimlilik açısından önemlidir. Tüketicinin ihtiyacına cevap verebilmeli ve istenilen eklemeler yapılabilmelidir.

 Camlar

 Pvc doğramalarında en geniş alanı kapsarlar. Isı, ışık ve ses yalıtımı için önemli unsurlardır. Camlarla profillerin uyumlu ve dengede olmasına dikkat edilmelidir. Profile aşırı yük bindirmeyen, rahat hareket edilmesini sağlayan ölçülerde ve kalitede olmaları gerekiyor. Iso standartlarına uygun “ısıcam sinerji” ve “ısıcam konfor” camlar daha çok tercih edilmektedir.

 İşçilik

 Pvc doğramaların kaliteli olması kadar onların istenilen kalitede üretimi ve montajı da önemlidir. Üstün kaliteli bir ürünün bina ve çevre şartlarına uygun üretilmemesi ve montaj yapılmaması bütün emeğin boşa gitmesi demektir. Bu işlem sonunda hem verim alınamayacak hem de maliyet artacaktır. Bu nedenle firma seçimi, maliyet ve verimlilik açısından çok önemlidir.

İlginizi Çekebilir !  Pvc Pencere Yalıtımı

Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>