Duşakabin Nasıl Temizlenir ?

Banyo gibi ıslak zeminlerde hijyeni sağlamanın yanında bunu sürdürülebilir kılmak ve yapılan temizliği göstermek çok da kolay değil. Su ve kireç lekeleri özellikle duşa kabin gibi camlı ürünleri ne kadar temiz olursa olsun, kirliymiş gösteriyor. Peki, duşakabin nasıl temizlenir? Duşakabini kireç lekesinden arındırmanın yolu nedir?

duşa-kabin nasıl temizlenir

Uzun süre kullanılan duşa kabinlerin camında zamanla tortular ve lekele oluşabiliyor. Nemli ortamın da etkisiyle bağlantı noktalarında ve plastiklerinde ise küflenmeler başlayabiliyor. Bu da ne kadar özenle temizlerseniz temizleyin banyonuzun kirli, duşa kabininizin ise eski görünmesine neden oluyor. Oysa duşakabinleri temizlemenin ve kireç lekesinden arındırmanın bazı püf noktaları var.

İlginizi Çekebilir !  Duşakabin İmalatı ve Montajı

Duşakabin Camı Nasıl Temizlenir?

Duşakabin camını temizlemek sizin için dert olmasın. Evet, su ve kireç lekesi banyoyu her zaman kirli gösteriyor. Bu da hijyene ve temiz görünüme önem verenler, bu konuda çok titiz davrananlar için büyük bir problem demek. Eğer duşakabin camında leke kalmasını istemiyorsanız saf sirke ve karbonat karışımından faydalanabilirsiniz. Macun kıvamına getirdiğiniz karışımı duşakabin camına uygulayın ve 15-20 dakika kadar camda bu karışımı bekletin. Ardından çok iyi ovalayarak camı temizleyin ve karışımdan arındırın. Bu işlemle birlikte duşakabin camlarınız parlak bir temizliğe kavuşacak.

Bunun yanı sıra araba camı temizliğinde kullanılan spreyleri de yine duşakabin camlarını temizlemek için kullanabilirsiniz. Mikrofiber bezlerle yapacağınız temizliğin ardından banyonuz pırıl pırıl görünecek.

Duşakabin Kireç Lekesi Nasıl Çıkar?

Duşakabin camı temizliğinin sık sık yapılması da kir ve tortuların birikmemesi adına önem taşıyor. Sık yapılan temizlikle kireç lekelerinin de önüne geçiliyor ve böylelikle daha kolay ve uzun süreli bir hijyen sağlamak mümkün olabiliyor. Duşakabindeki kireç lekelerinden kurtulmak istiyorsanız öncelikle bunu doğal malzemelerden faydalanarak yapmayı tercih etmelisiniz. Ağır kimyasallar kullanmak ve bunları solumak sağlığa oldukça zararlı. Kullanılan ağır kimyasalların banyo fayanslarının erimesine neden olabileceğini de hatırlatalım.

 

Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>