Cam Balkon Neden Gereklidir?

Balkon keyfini dört mevsim boyunca yaşamak, önünde bir engel olmadan evinin manzarasını istediği zaman seyretmek, yazın serin kışın ise sıcak bir balkon keyfi yapmak isteyenler cam balkon sistemlerini tercih ediyor. Bakın pek çok avantaj sağlayan cam balkon sistemleri ne işe yarıyor…

Cam Balkon Neden Gereklidir

Balkonların yaşamımızda önemli bir yeri var. Bu nedenle yeni bir eve taşınacağımız zaman ya da ev satın alacaksak mutlaka balkonlu olmasını istiyoruz. Çünkü balkon başlı başına bir keyif alanı… Manzaraya karşı açık havada güzel ve uzun bir kahvaltı yapmak, yaz akşamlarının tadını uzun uzadıya çıkarmak eğer tatilde değilseniz ancak evin balkonunda mümkün oluyor. Kimileri birbirinden güzel ve rengarenk çiçeklerle balkonlarına ayrı bir hava katarken kimileri de fazla eşyalarını burada konumlandırarak balkonunu depo niyetine kullanabiliyor. Daha rahat bir kullanım sağlaması ve eve apayrı bir bölüm kazandırması nedeniyle de cam balkon sistemleri oldukça rağbet görüyor.

Cam Balkonlarla Açık Alan Keyfi Bitmiyor

Balkonların artık cam sistemlerle kapalı hale getirilmesi bir trend oldu. Üstelik manzarayı kesmeyen bu sistemlerle yaz kış demeden balkon keyfi yapmak, balkonları keyifli bir kış bahçesine çevirmek mümkün. “Cam balkonlar neden gereklidir?” sorusuna ise şu maddeleri sıralayarak cevap verebiliriz:

  • İstenildiği zaman açılıp kapatılabiliyor olmaları kullanışlı ve konforlu bir alanı evinize kazandırmış oluyor.
  • Her türlü mimariye uyumlu olmaları estetiği koruyor ve binadaki görüntü bütünlüğünü bozmuyor.
  • Hava koşulları her ne olursa olsun balkonu 7/24 kullanılan bir alan haline getiriyor.

Cam Balkon Sistemleri ısı ve ses yalıtımı sağlar mı?

Cam balkon sistemlerinin en önemli özelliklerinden ve tabi sağladığı faydalardan biri de ısı ve ses yalıtımı sağlıyor olmaları. Isı bariyerli profillerle üretilen sitemler, dış ortam ile iç ortamı birbirinden ayırarak ısı yalıtımı sağlıyor. Aynı şekilde ses yalıtımı da sağladığından gürültüden arınmış bir şekilde balkon keyfi yapmak mümkün oluyor. Cam balkon sistemlerinin ısı yalıtımı özelliğiyle yaz aylarında saha serin bir ortam, kış aylarında ise daha sıcak bir ortam sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir !  Cam Balkon Modelleri

Cam Balkonların Temizlenmesi

Söz konusu cam olunca akla hemen nasıl temizleneceği sorusu da geliyor? Cam balkon sistemleri içe doğru katlanabilir sistemler olduklarından temizlenmeleri de zor değil. Temizlik sırasında her bir kanadı tek tek temizlemeyi ihmal etmemelisiniz. Cam balkonu uzun yıllar ilk günkü gibi kullanabilmek adına temizlik sırasında şunlara dikkat etmelisiniz:

  • Öncelikle cam balkonlarınızın kaliteli temperli camdan üretildiğinden emin olmalısınız. Kalitesiz ürünler cam balkonları temizlerken tehlikeli olabiliyor. Her ne olursa olsun cama doğrudan yaslanarak temizlik yapmaktan kaçınmalısınız.
  • Cam balkonlarınızı temizlerken ağır kimyasallar kullanmayın. Bu maddeler camları çizebiliyor ve bir süre sonra camlarda matlaşmaya neden olabiliyor. Unutmayın, su ve sabun temizlik için yeterli oluyor.

Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>